پیش بینی پیشتازی چینی ها در تولید پنل های AMOLED از سال جاری – دیجیاتو – یونیدروید برنامه نویسی

موسسه تحقیقاتی «IHS Markit» با توجه به روند فعلی پیش بینی کرده که کمپانی های چینی به زودی رهبری بازار تولید پنل های AMOLED برای ابزارهای هومشمند را از دست کره ای ها خارج می سازند
نکته جالب اینجاست که دیگر حاضران در این بازار در طی یکی دو سال اخیر توسعه ظرفیت تولید خود برای نمایشگرهای مورد بحث را متوقف ساخته اند تا بتوانند پس از ارزیابی درست از وضعیت آینده رشد بازار موبایل های هوشمند دست به اقدام بزنند، اما از آن سو چینی ها بدون وقفه در حال افزایش تیراژ تولید خود طی این مدت بوده اند.

نتیجه این که شرکت های سازنده چنینی به لطف هزینه های تمام شده پایین تر و قدرت ریسک بیشتر به افزایش توانمندی های خود در این حوزه از تکنولوژی ادامه داده و حالا بیشترین سهم را در آن دارند. IHS Markit معتقد است که این روند رو به رشد چشم بادامی ها حداقل تا دو سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

لازم به یادآوری است که اواخر سال ۲۰۱۶ نشانه هایی مبنی بر اشباع بازار و کند شدن روند رشد فروش اسمارتفون ها بروز کرد، طوری که بسیاری تصور کردند این بازار بسیار بزرگ به مرز بلوغ خود رسیده و ممکن است از این پس حتی شاهد رشد منفی آن نیز باشیم.

چنین نگرانی هایی بیش از همه برای تولیدکننده های پنل های AMOLED حائز اهمیت بود، چرا که هزینه تولید چنین نمایشگرهایی بسیار بالا و مشتریان آنها نیز معدود هستند.

البته همان طور که در چارت بالا مشاهده می کنیم در آن سال شاهد کاهش قابل توجهی از سهم چینی ها خواهیم بود. دو عامل برای چنین کاهشی در نظر گرفته شده است. اول بازگشت رقبای کره ای و ژاپنی و بازپس گیری بخشی از بازار از دست رفته و دوم ورود نمایشگرهای انعطاف پذیر و تا شونده که چینی ها هنوز تا دستیابی به آن فاصله زیادی دارند.

پنل های AMOLED

بر طبق آمار، سازنده های چینی در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۲۲۳ هزار متر مربع پنل های AMOLED را در ابعاد مختلف به تولید رسانده اند، اما پیش بینی می شود رقم مذکور تا سال ۲۰۲۰ به بیش از ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع افزایش یابد که رقمی شگفت انگیز به نظر می رسد.

موسسه تحقیقاتی «IHS Markit» با توجه به روند فعلی پیش بینی کرده که کمپانی های چینی به زودی رهبری بازار تولید پنل های AMOLED برای ابزارهای هومشمند را از دست کره ای ها خارج می سازند.

پنل های AMOLED

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *